1ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Αττικής

Έναρξη σχολικού έτους 2021-2022

Η τελετή του Αγιασμού για την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 9.15 π.μ. στον προαύλιο χώρο του σχολείου με εκπροσώπους μαθητών από όλα τα τμήματα. Οι μαθητές-μαθήτριες θα προσέλθουν ως εξής:

Η Α΄ Τάξη 08:15

Η Β΄ Τάξη 08:45 και

η Γ΄ Τάξη 09:00 π.μ.

Οι μαθητές-μαθήτριες, τη Δευτέρα 13/09/2021 οφείλουν να επιδείξουν στους εκπαιδευτικούς πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου) ή δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού (σελφ) τεστ, το οποίο θα πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο. Κανένας μαθητής-μαθήτρια δε θα γίνει δεκτός-ή χωρίς αυτά τα έγγραφα.Οι μαθητές-μαθήτριες θα οδηγηθούν στις τάξεις τους.

Μετά τον Αγιασμό θα δοθούν στους μαθητές-μαθήτριες τα βιβλία καθώς και oδηγίες για την επόμενη ημέρα. Παρακαλούνται οι μαθητές-μαθήτριες να προσέλθουν έχοντας μαζί τους την τσάντα τους .

Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική σε όλους τους χώρους του σχολείου.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο για όλες και όλους!

ΧΡΗΣΙΜΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ