1ο   ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Τα αποτελέσματα της 1ης εξεταστικής περιόδου Ιουνίου 2018 θα αναρτηθούν την Τρίτη 12 Ιουνίου 2018 META τις 13:00

Οι τελικοί έλεγχοι της 1ης εξεταστικής περιόδου (με τον βαθμό των γραπτών και τον τελικό Μέσο Όρο των μαθημάτων) θα δοθούν την Πέμπτη 14 Ιουνίου 2018 από τις 09:00 – 14:00 και για τις τρεις τάξεις του Γυμνασίου, αποκλειστικά στους γονείς και κηδεμόνες και εντός των συγκεκριμένων ωρών. Οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου δεν θα παραλάβουν τα απολυτήριά τους, αλλά αυτά θα διαβιβαστούν υπηρεσιακώς στα Λύκεια .

Μαζί με την παραλαβή των ελέγχων, οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών που προήχθησαν από την Α΄ στη Β΄ και από τη Β΄ στη Γ΄ Γυμνασίου, θα πραγματοποιήσουν και την εγγραφή των παιδιών τους για την επόμενη σχολική χρονιά.

Για τους μαθητές που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις προαγωγής ή απόλυσης και παραπέμπονται σε επαναληπτική εξέταση σε ένα ή περισσότερα μαθήματα, θα υλοποιηθεί πρόγραμμα υποστηρικτικής διδασκαλίας από τους καθηγητές του σχολείου μας στα μαθήματα αυτά. Το πρόγραμμα υποστηρικτικής διδασκαλίας θα ξεκινήσει την Πέμπτη 14 Ιουνίου 2018. Το πρόγραμμα θα αναρτηθεί μαζί με τα αποτελέσματα της 1ης εξεταστικής περιόδου την Τρίτη 12 Ιουνίου 2018 στις 13:00  στο Σχολείο.

Η 2η εξεταστική περίοδος αρχίζει την Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018. Το πρόγραμμα της εξεταστικής αυτής θα ανακοινωθεί την Τρίτη 12 Ιουνίου 2018 στις 13:00  στο Σχολείο.

. Τα αποτελέσματα της 2ης εξεταστικής θα εκδοθούν το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 27 Ιουνίου 2018.

Σημειώνεται, τέλος, ότι μέσα σε δύο (2) εργάσιμες ημέρες από την έκδοση των αποτελεσμάτων και των δύο εξεταστικών περιόδων, οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών ή οι ίδιοι/ες, εφόσον είναι ενήλικοι/ες, μπορούν να υποβάλουν αίτηση στο σχολείο, όπου φοιτούν, με την οποία ζητούν την αναβαθμολόγηση γραπτού δοκιμίου. Η αίτηση συνοδεύεται με το προβλεπόμενο παράβολο για κάθε γραπτό δοκίμιο.

Η ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018 ΕΩΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018. ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΗΣ Α, Β ΚΑΙ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017- 2018 ΑΠΟ ΤΙΣ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ 2017 ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Από την Πέμπτη 14 Ιουνίου οι γονείς – κηδεμόνες θα μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο για να παραλάβουν τους ελέγχους των παιδιών τους, καθημερινά από τις 8.00 μέχρι τις 12.00.
Αν υπάρχει οποιοδήποτε κώλυμα, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τη Διεύθυνση του σχολείου.