βαψιμο2020

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΚΠΛΗΞΗ

Μία ευχάριστη έκπληξη μας περίμενε στην αρχή της εβδομάδας τη Δευτέρα, 19-10-2020. Μπαίνοντας στο χώρο του σχολείου αντικρίσαμε καθαρά παρτέρια, φρεσκοβαμμένους τοίχους και με χαρά είδαμε καθαρούς τους προθάλαμους στις τουαλέτες. Αυτό οφείλεται σε εθελοντική εργασία που έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο με πρωτοβουλία του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας και με τη συμμετοχή πολλών γονέων και μαθητών-μαθητριών.

Νιώθουμε την ανάγκη να συγχαρούμε και να ευχαριστήσουμε θερμά όλους όσους συμμετείχαν σε αυτή την όμορφη δράση, την οποία ευχόμαστε να συνεχίσουν και και να ολοκληρώσουν με τη συμμετοχή και άλλων εθελοντών, έτσι ώστε να μεταμορφωθεί το σχολείο μας, ο χώρος που όλοι ζούμε και αγαπάμε σαν δεύτερο σπίτι μας. Επί πλέον θα θέλαμε να πούμε ότι αυτό είναι το καλύτερο μάθημα ζωής για τους μαθητές μας, το οποίο έδωσαν οι γονείς τους,  σύμφωνα με το οποίο ως μέλη ενός κοινωνικού συνόλου οφείλουμε να συμβάλουμε ο καθένας με όποιο τρόπο μπορεί.

Περιμένουμε απ΄όλους τους μαθητές να σεβαστούν και να προστατέψουν το σχολικό περιβάλλον μας.